Saltear al contenido principal
93 164 18 99 club@futsalmataro.cat Pavelló Municipal Teresa Maria Roca i Vallmajor (C/ Terrassa,33)

4 Nominacions a la 64a Nit de l’Esport

4 Nominacions A La 64a Nit De L’Esport

La cita per excel·lència de l’esport mataroní, la Nit de l’Esport, se celebrarà demà divendres 29 de març a les 20 h al Teatre Monumental. La vetllada és la trobada anual per homenatjar i reconèixer els èxits d’esportistes, tècnics, àrbitres, escoles, clubs, entitats i periodistes relacionats amb el món de l’esport mataroní de la temporada 2017-18.

La Nit de l’Esport que aquest any arriba a la seva 64 edició girarà a l’entorn de la dona a l’esport.

Com en les darreres edicions el CE Futsal Mataró hi serà present, enguany el club ha obtingut 4 nominacions, 2 en categoria d’equips i 2 en categoria individual. Per equips, el cadet A del Futsal  Gestoria Luis Mataró està nominat en la categoria de millor equip cadet, i el juvenil A del Futsal Inlingua Mataró està nominat en la categoria de millor equip juvenil, mentre que en categoria individual estan nominats Joan Sitjar que jugava al nostre infantil la temporada passada i és un del millors freestylers del panorama català i David Peña que militava al juvenil.

 

 

MÈRITS

CADET A FUTSAL GESTORIA LUIS MATARÓ

Desè classificat a la Divisió d’Honor Cadet

Quarts de final de Copa Catalunya

Plantilla: Josep Caso Roso, Oriol Urrea Vacas, Mamadou Toure, Martí Solà Carrasco, Natnael Lozano Salo, Aiman Joukh Rahali, Ricard Hernandez Capellas, Raul Cortijo Llorente, Juan Casas Mora, Garvin Bartley Marong, Pau Abante Viader, Aleix Abajo Casado, Aaron Castillo Lara.

Cos tècnic: Gerard Artigas Torrent (entrenador) i Aniol Sáiz Piqueras (segon entrenador).

 

JUVENIL A FUTSAL INLINGUA MATARÓ

Subcampió Divisió d’Honor Juvenil Nacional

Quarts de final Copa Catalunya

Plantilla: Pau Bassa Cuquet, Marc Campàs Rigat, Llibert Canal Julià, Joel Císcar Piñol, Pol Costa Barba, Pablo Fernández Ortiz, Victor Galera Rodríguez, Adrià Lara Gómez, David Peña Romero, Alagi Kambon Toure, Mateu Batista Planas, Juan Matias Chacón Lazcano, Gerard Mas Ródenas, Marc Vinyals Ylla Català, Carles Luis Cristofol, Jordi Peralta García.

Cos tècnic: David Rivera i Mora (entrenador), Nicki Dedeu Van Den Berg (segon entrenador) i Carlos Galera Martínez (delegat).

DAVID PEÑA ROMERO (FUTSAL INLINGUA MATARÓ)

Campió d’Espanya sub 19 campionat de seleccions amb Catalunya

Subcampió Divisió d’Honor Juvenil Nacional

Quarts de final de Copa Catalunya

 

JOAN SITJAR HERNANDEZ (FUTSAL SISTELABEL MATARÓ)

Novè classificat Divisió d’Honor Infantil

Top 12 Estatal Football Freestyler

Top 6 Català Football Freestyler

 

El femení del Futsal Aliança Mataró va patir la primera derrota de la temporada després de perdre a casa 6 a 8 davant el Rubí en un partit boig amb moltes alternances en el marcador. Ara les mataronines són cinquenes a només un punt del Rubí que és el nou líder.

Les visitants es van avançar primer, però Aina Moya i Irene Garcia van capgirar el marcador abans del minut 10’. Tot seguit el Rubí va capgirar en un tres i no res el marcador i es va posar 2 a 4, però Maria Rius i Irene Garcia van posar el 4 a 4 amb el que s’arribaria al descans.

A la represa les mataronines van sortir descentrades i van encaixar un parcial de 0 a 4 (4-8) que posava gairebé impossible el partit, però les vermelles ho van seguir intentant i van aconseguir dos gols, el primer de Maria Espinar i el segon d’Aina Moya que no van servir per remuntar el matx, però si per maquillar el resultat final.

Ara aquesta setmana no hi ha lliga, i les vermelles no competiran fins el cap de setmana del 10 i 11 de novembre quan visitin l’Esparreguera.

FUTAL ALIANÇA MATARÓ – RUBÍ 6-8

FUTSAL: Mireia Neddermann, Maria Espinar (1), Irene Garcia (2), Aina Moya (2), Maria Rius (1), Carla Tortajada, Marta Cuquet, Naima Reixach, Cristina Vazquez, Anna Munné, Meritxell Ribas, Geraldine Gama.

Volver arriba