A+ R A-
21 març
Correu electrònic Imprimeix PDF
Clara Cambray Divendres 25 de març a les 20:30h. tindrà lloc la 56ena edició de la Nit de l’Esport, al Teatre Monumental. El jurat qualificador de la Nit de l’Esport, atenent els seus mèrits esportius, ha resolt nominar la jugadora del Cadet-Juvenil Femení, Clara Cambray, candidata a millor esportista infantil femenina a la 56ena Nit de l'Esport gràcies als èxits assolits durant la temporada anterior amb els equips Femení Base i Cadet-Juvenil Femení del CE Futsal Mataró, als quals s'hi ha de sumar la participació amb Catalunya en el Campionat d'Espanya Sub-13 femení de futbol sala, i també amb els equips de waterpolo femení del CN Mataró. Enhorabona!!

Darrera actualització de dilluns, 21 de març de 2011 19:21 Llegiu-ne més...
21 març
Correu electrònic Imprimeix PDF

CE FutsalAquests són els horaris dels nostres equips per al cap de setmana 26 i 27 de març

Dissabte

Aleví - Vilassar de Mar F.S. 9’00 H. Teresa Maria Roca

Ramiro de Maeztu AE - Aleví B 12’00 H. Pista Verda - Badalona

Infantil B - IES Damià Campeny 12'00 H. Pavelló Poliesportiu Eusebi Millan

Marfil Santa Coloma - Infantil A 14’00 H. Pavelló Nou

Canyamars F.S. - Cadet C 10’00 H. Pavelló Municipal

Sant Cugat F.S. - Cadet B 15’30 H. Pavelló Municipal

Cadet A - Sagarra C.F.S. 14’00 H. Teresa Maria Roca

Cadet Femení - A.E. Vallirana 14’30 H. Teresa Maria Roca

Escola Pia Sabadell - Juvenil A 19’15 H. Pavelló Escola Pia

Diumenge

Benjamí - Escola La Llàntia 9’00 H. Teresa Maria Roca

Cadet Femení - Montserrat Monistrol 10’20 H. Teresa Maria Roca

Juvenil C - Escola Pia Sabadell “B” 10’20 H. Teresa Maria Roca

Ràpid Santa Coloma - Juvenil B 13’45 H. Poliesportiu La Bastida

Sènior Masculí - La Unión F.S. 12’15 H. Teresa Maria Roca

Darrera actualització de dimecres, 23 de març de 2011 22:52
20 març
Correu electrònic Imprimeix PDF
Cèlia Catalunya acaba com a semifinalista el Campionat d'Espanya Sub-16 femení disputat entre el 16 i 20 de març a Torrepacheco. El combinat català que comptava amb la presència de Cèlia Catà, representant al Club Esportiu Futsal Mataró, va acabar imbatut la lligueta que el va enfrontar a La Rioja, Madrid i Andalusia i va caure a les semifinals després d'un disputat partit contra Múrcia, la selecció local i gran favorita per al triomf final.

En el primer partit del grup, Catalunya va guanyar per 4-2 davant la Selecció de La Rioja. En el segon partit, Catalunya va guanyar per 4-3 a Madrid, una altra de les favorites. El gol de la victòria es va aconseguir a 11" del final. I en el tercer partit, ja del tot intrascendent perquè les dues seleccions estaven classificades per a semifinals, Catalunya va empatar 1-1 amb Andalusia.

A l’altre grup, Múrcia s'imposava sense rebre cap gol en contra a totes les rivals i Cantàbria entrava com a segona. El sorteig de les semifinals va enfrontar Catalunya i Múrcia en una final anticipada.

Amb una grada plena de gom a gom, Múrcia, la gran favorita, va acabar imposant-se en un partit vibrant pel resultat de 5-2 però Catalunya no va donar-se mai per vençuda i va tractar de tu a tu a les murcianes.

Resultats i cròniques

Darrera actualització de diumenge, 20 de març de 2011 11:00
20 març
Correu electrònic Imprimeix PDF

CE FutsalAquests són els resultats dels nostres equips durant el cap de setmana 19 i 20 de març

Dissabte

Arenys de Munt C.E. 1 - 9 Benjamí

Llinars F.S. 0 - 8 Femení Base

Infantil A 5 - 7 U.E. Manlleu F.S.

C.N. Sabadell 4 - 1 Cadet A

Juvenil B 3 - 5 Arenys de Munt C.E.

Gavà F.S. 2 - 6 Sènior

Diumenge

Inter Esportiu Malgrat 0 -9 Aleví

Cadet C 1 - 6 Premià de Dalt C.F.S.

Cadet B 2 - 0 A.E.F.S. Arrels

Juvenil A 1 - 5 Marfil Santa Coloma

Darrera actualització de dilluns, 21 de març de 2011 14:20
16 març
Correu electrònic Imprimeix PDF

CE FutsalAquests són els horaris dels nostres equips per al cap de setmana 19 i 20 de març

Dissabte

Arenys de Munt C.E. - Benjamí 9’00 H. Pavelló Municipal

Llinars F.S. - Femení Base 10’00 H. Pista Poliesportiva

Freta Calella - Infantil B 10’00 H. Escola Freta Calella

Infantil A - U.E. Manlleu F.S. 14’00 H. Teresa Maria Roca

C.N. Sabadell - Cadet A 10’00 H. Naus

Juvenil B - Arenys de Munt C.E. 14’30 H. Teresa Maria Roca

Gavà F.S. - Sènior 17’30 H. Pav. Jaume March

Diumenge

Inter Esportiu Malgrat - Aleví 12’15 H. Pav. Germans Margall

Cadet C - Premià de Dalt C.F.S. 9’00 H. Teresa Maria Roca

Cadet B - A.E.F.S. Arrels 10’10 H. Teresa Maria Roca

Juvenil A - Marfil Santa Coloma 12’00 H. Teresa Maria Roca

Darrera actualització de dimecres, 16 de març de 2011 08:39
12 març
Correu electrònic Imprimeix PDF

CE FutsalAquests són els resultats dels nostres equips durant el cap de setmana 12 i 13 de març

Dissabte

Teià Futbol Cinc 2 - 8 Aleví

Femení Base 1 - 6 Penya Esplugues A.E.

Acció Sant Martí 2 - 2 Infantil A

Premià de Mar C.F.S. - Cadet C

Cadet A 5 - 3 F.C. Barcelona

Escola Futbol Montcada 3 - 2 Juvenil B

Sala 5 Martorell 5 - 3 Juvenil A

Diumenge

Benjamí 5 - 2 Canyamars F.S.

Juvenil C 1 - 4 A.E. Enlleura’t

Sènior Masculí 2 - 7 Ripollet F.S.

Darrera actualització de dimecres, 16 de març de 2011 08:31
10 març
Correu electrònic Imprimeix PDF

Cèlia Catà Cèlia Catà, jugadora del Cadet-Juvenil femení, ha estat escollida per formar part de la selecció catalana Sub-16 femenina que a partir de dimecres 16 de març competirà contra set seleccions autonòmiques més en el Campionat d'Espanya Sub-16 femení que es jugarà a Torrepacheco (Múrcia). La selecció, que farà l'últim entrenament aquest diumenge a Esparreguera, estarà formada per les següents jugadores:

1 BERTA RAMOS SERRANO ARENYS DE MUNT C.E.

2 ELISABET CARRASCO BONET BARRI CAN CALET C.F.S.

3 MARIA PILAR SÁNCHEZ CASTELLDEFELS F.S.F.

4 MARIA AYALA CONTE CASTELLDEFELS F.S.F.

5 LEIREANE AGUILAR DA ROCHA CASTELLDEFELS F.S.F.

6 CÈLIA CATÀ VILÀ FUTSAL MATARÓ C.E

7 CRISTINA ANCOSTA DIEZ MASNOU INTER DINAMIC F.S.

8 ANA BARBANCHO SABORIT PENYA ESPLUGUES A.E.

9 MARINA BENETE MONTUFO PENYA ESPLUGUES A.E.

10 AINOA ROMERO MARTÍN RUBÍ C.E.F.S.

11 MARIA CLOTILDE SORIANO MENDEZ RUBÍ C.E.F.S.

12 NEREA VILALTA RUIZ RUBÍ C.E.F.S.

Darrera actualització de dijous, 10 de març de 2011 23:16
07 març
Correu electrònic Imprimeix PDF

Junts per l'Esport L’Ajuntament ha reconegut i premiat la tasca del nostres patrocinadors a favor de l'esport amb la campanya "Junts per l'Esport de Mataró" que s'ha presentat al saló de plens.

En un acte presidit per l’alcalde, el sr. Joan Antoni Baron, acompanyat del regidor de l’Institut d’Esports, el sr. Ivan Pera, es va donar el tret de sortida a la campanya "Junts per l'Esport de Mataró", una iniciativa que reconeix la tasca de suport a l’esport que duen a terme diverses empreses de la ciutat a diferents entitats esportives, entre les quals hi ha el Futsal Mataró, representat pel nostre president, David Rivera.

Els nostres patrocinadors oficials, Aliança Mataró i Inlingua, van ser presents a l’acte i van rebre el guardó de mans de l’alcalde que va subratllar la important tasca que les empreses estan realitzant amb els patrocinis del nostre esport de competició.

Els representants dels nostres patrocinadors Joan Calleja (Aliança Mataró) i Jordi Costa (Inlingua) van manifestar la seva satisfacció per la tasca de patrocini que duen a terme amb el Futsal Mataró i van agrair que la ciutat els reconegués una tasca que esdevé cabdal per al dia a dia del nostre esport.

La campanya inclou un espot de televisió que ha produït i que emet m1tv, la televisió local de mataró i el Maresme en el seu programa Carnet Esportiu.

L'acte institucional ha estat recollit pels nitjans de comunicació de la ciutat, els setmanaris Tot Mataró i Capgròs. També se n'ha fet ressò el web de l'Ajuntament

Darrera actualització de dimarts, 8 de març de 2011 10:07
06 març
Correu electrònic Imprimeix PDF

CE FutsalAquests són els horaris dels nostres equips per al cap de setmana 12 i 13 de març

Dissabte

Teià Futbol Cinc - Aleví 10’30 H. Poliesportiu El Cim

Femení Base - Penya Esplugues A.E. 14’30 H. Teresa Maria Roca

Freta Calella - Infantil B Escola Freta Calella

Acció Sant Martí - Infantil A 12’45 H. Pavelló Bon Pastor

Premià de Mar C.F.S. - Cadet C 15’00 H. Pavelló Municipal

Montsant C.F.S. - Cadet B 12’00 H. Pista Mun. Turó Peira

Cadet A - F.C. Barcelona 14’00 H. Teresa Maria Roca

Escola Futbol Montcada - Juvenil B 20’00 H. Pista Mun. Coberta

Juvenil A - Sala 5 Martorell 19’30 H. Teresa Maria Roca

Diumenge

Benjamí - Canyamars F.S. 9’30 H. Teresa Maria Roca

Femení Cadet - Montserrat Monistrol 10’10 H. Teresa Maria Roca

Juvenil C - A.E. Enlleura’t 09’00 H. Teresa Maria Roca

Sènior Masculí - Ripollet F.S. 11’45 H. Teresa Maria Roca

Darrera actualització de diumenge, 6 de març de 2011 22:46
06 març
Correu electrònic Imprimeix PDF

CE FutsalAquests són els resultats dels nostres equips durant el cap de setmana 5 i 6 de març

Dissabte

Infantil B 13 - 1 Freta Calella

Masnou Inter Dinamic 3 - 9 Femení Base

Juvenil B 2 - 5 ACE Riudellots

Juvenil A 8 - 1 Canet FS

Darrera actualització de diumenge, 6 de març de 2011 22:37

Pàgina 146 de 153

Cerca al web

TWITTER @FUTSAL_MATARO