El juvenil femení millor equip juvenil de Mataró

dilluns, 9 d'abril de 2018 00:00 administrador
Imprimeix

Divendres passat al Teatre Monumental es va celebrar la Nit de l’Esport,  la cita per excel·lència de l’esport mataroní.  La vetllada és la trobada anual per homenatjar i reconèixer els èxits d’esportistes, tècnics, àrbitres, escoles, clubs, entitats i periodistes relacionats amb el món de l’esport mataroní. .

Com en les darreres edicions el Futsal Mataró hi va estar present, enguany el club ha obtingut dos guardons,  el juvenil femení del Futsal Construccions 9 Team Mataró va ser escollit millor equip en categoria juvenil, mentre l'infantil A del Futsal Sistelabel Mataró va rebre un guardó de finalista en la categoria millor equip infantil. A més el sènior A del Futsal Aliança Mataró va rebre una Menció Especial pel campionat de lliga de Tercera Divisió Estatal i l'ascens a 2a B.



MÈRITS

JUVENIL FEMENÍ (Futsal Construccions 9Team Mataró)

Campió de Catalunya

Quart lloc al Campionat  d’Espanya

Quarts de final de Copa Catalunya

Plantilla: Glòria Salido, Sara Cayuela, Meritxell Ribas, Sandra Ballesteros, Geraldin Gama, Irene Garcia, Cristina Vázquez, Sara Carbonell, Sofia Morante i Patrícia Barrera.

Cos tècnic: Carol Codina (Entrenadora), Jordi Pitarch Requena (Segon entrenador) Alexis Herraiz (Delegat).








INFANTIL  A (Futsal Sistelabel Mataró)

5è Classificat de Divisió d’Honor Infantil

Semifinals de Copa Catalunya

Platilla: Adrià López, Arnau Graupera, Pere Corbera, Aleix Abajo, Natnael Lozano, Juan Casas, Pablo Morante, Xavier López, Alex Calle, Axel Gracia, Ricard Roca, Marc Soles.


Cos tècnic: Nicki Dedeu (entrenador), Joel Ciscar (segon entrenador).








SÈNIOR A (Futsal Aliança Mataró)

Campió de Tercera Divisió Estatal i Ascens a 2a B

Plantilla: Paquito Parés, Amar Ceesay, Pol Novo, Abdyck Gómez, Cristian Sevilla, Carlos Villarin, Cristian Villarin, Oriol López, Alejandro Medina, Marc Caballeria, Miki Rodríguez, Azhr Chiheb, Marcel Catà, Eric Izquierdo.

Cos tècnic: Albert Sabaté (Entrenador), Jordi Dalmau ( segon entrenador) i Dani González (delegat).